• Andrej Zivák

Smarthome LOXONE - RD Jasenica

Updated: Dec 9, 2020

Jedna z našich skorších Smarthome inštalácií - LOXONE. V tomto modernom bungalove s troma spálňami riadime v podstate úplne všetko od osvetlenia, vykurovania cez tienenie až po závlahu

a zabezpečenie.

Všetko osvetlenie v dome je stmievateľné, či už sa jedná o fázové 230 V hlavné obvody, 24 V RGBW pásy alebo len LED osvetlenie za zrkadlami.


Teplota sa automaticky reguluje pre každú miestnosť zvlášť, čo prináša obyvateľom maximálny tepelný komfort. Tepelnú pohodu dosahujeme, ako za pomoci elektrického podlahového vykurovania, tak pomocou jemného naklápania tieniacej techniky.


Dom okrem riadenia svetelnej a tepelnej pohody disponuje multiroom audio systémom, ktorý integruje službu spotify. Okrem počúvania hudby dokáže nastaviť príjemný budík alebo upozorniť na prípadných hostí pomocou prepojenia na exteriérový zvonček.


Všetko je riadené LOXONE touch tlačidlami, ktoré v jednom kompaktnom ráme poskytujú až 5 dotykových plôch pre riadenie osvetlenia, tienenia, audia a monitorujú environmentálne dáta ako napríklad aktuálnu teplotu a vlhkosť v miestnosti.


Zabezpečenie nehnuteľnosti je riešené vnútornými aj exteriérovými pohybovými senzormi, magnetickými okennými a dvernými kontaktmi, kamerovým systémom značky DAHUA a o prípadnom narušení dokáže systém informovať pomocou GSM komunikátora alebo vďaka prepojeniu na internet.


Pripojenie na internet tiež poskytuje možnosť skontrolovať napríklad stav garážovej brány, termostatov alebo jednotlivých svietidiel cez mobilnú aplikáciu.


Cena tohto tejto inštalácie bola vrátane práce približne 25 000 EUR.

95 views0 comments

Recent Posts

See All